Książka, która zmieni Twoje myślenie o Białorusi

W połowie maja pojawiła się na rynku książka, nad którą sprawuje patronat. Nazywa się "Białoruś dla początkujących", a jej autorem jest Igor Sokołowski.

 

Powiem szczerze, jestem dumny, że patronuje tak ciekawej książce.Dlaczego o tym za kilka dni, w przyszłym tygodniu- wtedy na moim nowym blogu pojawi się jej recenzja.

 

 

 

 

Krótkie info ze strony książki:

 

Co wiemy dziś na temat Białorusi? Może tyle, że nieprzerwanie od kilkunastu lat rządzi nią twardą ręką Alaksandr Łukaszenka. 
A przecież to właśnie tam urodzili się: Eliza Orzeszkowa, Tadeusz Kościuszko, Maria Rodziewiczówna, Andrzej Bobola  oraz Ryszard Kapuściński. Grodno na Białorusi, podobnie jak Wilno na Litwie czy Lwów na Ukrainie, zawsze było uważane za ośrodek polskości na Kresach. 
Białoruś dla początkujących to zbiór reportaży, który pokazuje prawdziwy obraz sąsiada Polski. Kolorowy, pełen kontrastów, dziwny, ale jednocześnie swojski. Białoruś dla początkujących nie jest przewodnikiem, ale mamy nadzieję, że po przeczytaniu tej książki Czytelnik zapragnie lepiej poznać ten kraj.